AYDIN gazete

By Ahmet Abdülaziz …..

Aydin Gazete

 

The birth of AYDIN gazete, is the ultimate result of my passion. In Turkish, it is a 16-page Free weekly newspaper which is now also published online as part of CyprusScene.com, the English language online Enewspaper

Every Friday evening the joint CyprusScene.com/Aydin Gazete FREE weekly online Enewspaper is published and you can subscribe to receive a newsletter on the CyprusScene home page.

I will be delighted to receive news and reviews contributions in English or Turkish for publication in our joint online Enewspaper.

Let me clarify an important issue here. AYDIN gazete does accept advertisements so if you wish to receive more information or place an order for advertisements, please contact me at 0533 876 6985 or send me an email through the text box below and I hope you will all like the latest issue of AYDIN gazete, along with CyprusScene.com Enewspaper.

********

Example of CyprusScene.com/Aydin Gazete

AYDIN ​​gazete’nin doğumu, tutkumun nihai sonucudur. Türkçe olarak, 16 sayfalık ücretsiz haftalık bir gazetedir ve şu anda İngilizce yayınlanan bir online gazete olan CyprusScene.com’un bir parçası olarak yayınlanmaktadır.

Her Cuma akşamı ortak CyprusScene.com / Aydın Gazete bedava olarak internette CYPRUSSCENE.COM site de bulubilirsiniz. Bunlardan devamlı olarak haberler alınması için abonede olabilirsınız.

Ortak gazetemizde yayınlanmak üzere İngilizce veya Türkçe olarak haber ve yorum katkıları almaktan mutluluk duyacağım.

Burada önemli bir noktadan bahs etmek isterdim. AYDIN ​​gazete reklamları kabul ediyor, bu konuyla ilgili  daha fazla bilgi almak veya reklam siparişi vermekiçin  lütfen 0533 876 6985 numaralı telefondan bana ulaşın ya da aşağıdaki adrese bir e-mail gönderin.

Bunuda açiklayım, ki AYDIN gazete farklı bir gazete dir, genel olarak sosyal ve kültüral konulardan bahsederken, dünyadan ilginç haber ve bilgilerde yayınlanmaktadir. Yeni çikan kitablar, şiirler, fıkralar vs vs den dolu AYDIN gazete sizin için dir.

Umarım hepiniz AYDIN ​​gazetesinin son sayısını beğeneceksiniz.

Ahmet Abdülaziz 

Aydin Gazete