2 replies »

 1. Merhaba, blog yazınızı okudum ve beğendim. Lakin eklemek istediğim bazı noktalar var.

  Ülkede hükümetin yıkılmasının, halkın sokaklarda savaşır hale gelmesini dolayısıyla ortaya çıkacak kaos ortamının bedelini yine halk ödeyecektir. Elbette küllerinden daha önce doğmuştur yine doğacaktır ama bu sürede elimize geçecek olan sadece kayıplar ve gözyaşlarıdır. AKP hükümeti gitmelidir ama AKP hükümetini gönderirken yerine koyacak bir hükümet de olmalıdır. Zamanında ihraç ettiği bir kişiyi bayraklarla geri alan CHP, AKP’ye ne yazık ki eşlenik değildir. Gerçek anlamda bir politika üretemeyen ve halka dokunamayan bir MHP’de ne yazık ki AKP’nin yerini dolduracak durumda değildir.

  Aslında hepimiz biraz AKP’li değil miyiz ? adlı yazımda bu iletişimsizliğe ve sorunlara değinmeye çalıştım. Umarım yazım yazınıza katkıda bulunur.

  http://orcun.baslak.com/aslinda-hepimiz-biraz-akpli-degil-miyiz/ adresinden yazıyı okuyabilirsiniz.

  • For our English readers Orcun Baslak seems to be saying he enjoyed reading this article but wanted to make the following points:( This is not a perfect but a well intentioned translation):-

   “Thank you I enjoyed your article and would like to make the following points : If the collapse of the government (in Turkey) takes place the fighting and chaos that will ensure will only cause a lot of suffering to the ordinary people. It seems only suffering and tears will ensue. AKP party should really go but in its place there has to be a viable alternative, While expelling an MP from the CHP they then took him back with flags flying. In reality the MHP also cannot fill the vacuum and are not fit to take AKP place. I hope my views help contribute to your article.”